A korábbi évekhez hasonlóan a pályázatra idén is olyan alkotásokkal lehetett nevezni, melyek az adott néprajzi tájegységre jellemző formavilág és díszítőelemek felhasználásával készültek. A formavilág mellett azonban fontos szempont volt az is, hogy a pályamunkák csak természetes anyagokból, pl. textilből, agyagból, szalmából, csuhéból, vesszőből, gyöngyből, fából, bőrből, tojásból készülhettek, természetesen a hagyományos technikák szabályait szigorúan szem előtt tartva.
A zsűri az első válogatóra egyéni alkotóktól maximum 5, alkotóközösségektől pedig legfeljebb 15 darab pályamunkát várt. E lehetőséget kihasználva a szatmári Borókagyökér Egyesület keretében alkotó fiatalok is beküldték saját alkotásaikat. „Ez egy olyan pályázat, mely elsősorban a kézműves-utánpótlás és a mesterségek életben tartása érdekében indítottak, épp ezért nagyon büszke vagyok arra, hogy két kézművesünk három portékája a regionális után kikerül majd az országos kiállításra is, melynek megnyitójára 2022 januárjában kerül sor Debrecenben” – tájékoztatta még decemberben a Szatmár.ro-t Szejke Judit.
Az Országos Gyermek és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázat zárókiállítását, melyen tehát a Borókagyökér Egyesület két kézművese, Bartók Boglárka és Garda Gréta is bemutatkozott, néhány nappal ezelőtt a debreceni Görögkatolikus Metropolitai Hivatalban nyitották meg. A kiállított munkákat természetesen zsűrizték is, a Bogi és Gréti által készített portékák pedig olyannyira elnyerték az szigorú szempontok szerint mérlegelő ítészek tetszését, hogy a lányok saját kategóriájukban megosztott első helyezést értek el.
Gratulálunk az ügyes fiataloknak és felkészítőiknek egyaránt!
Az alábbiakban pedig a dehir.hu videós összeállítása tekinthető meg a debreceni eseményről.